Poniedzia�ek, 15 Kwiecie� 2024 r. Anastazji, Tytusa
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Gdyby Rolls-Royce był za grosze, kto by nim jeździł 2
~12-06-2011; 20:22

Gdyby Rolls-Royce był za grosze, kto by nim jeździł?

Wpadam do kumpla do domu. W jego pokoju na ścianie wielkoformatowe plakaty z motywem moto, na półce i biurku plastikowe modele motocykli, gdzieś na górze znad szafy dumnie „spogląda” kask, który czeka na „swój czas".
Ciąg dalszy...


Myślę czasem o mojej chęci „zdrady”. Tak naprawdę to wystarczyłoby dać ogłoszenie i wystawić obecne moto na sprzedaż. Nie potrzeba za wiele trudu – tylko sfotografować sprzęt, napisać że jest niemalże „jak nowy”, dopisać coś w stylu "pilne" i kilka innych bajerów, i zrobione! A potem, przy dobrych wiatrach, z gotówką w ręku ruszyć na poszukiwanie czegoś nowszego, bardziej zrywnego lub po prostu czegoś co pachnie nowością.

Wiem, że są modele, za posiadanie których bylibyśmy w stanie dać wiele. Ale też zdarza się, że jak już się coś osiągnie, to jednak po jakimś czasie jakoś blednie to wszystko, choć wcześniej się na to nie zanosiło. To coś jakby napięcie, które zawsze jest największe między ustami a brzegiem pucharu z wybornym winem. Ale gdy się już napijemy, emocje zaczynają stopniowo opadać. Normalne, zaczynamy sie przyzwyczajać.

Problem o którym piszę, a więc problem, który można streścić w pytaniu „co kupić?” mają nie tylko ci, którzy wcale nie posiadają jeszcze motocykla. W równej mierze dotyczy on też posiadaczy własnych maszyn. A może jest on nawet większy w przypadku tych drugich, bo „nowicjusze” cieszą się w zasadzie każdym sprzętem – byle własnym. „Recydywiści” mają już większe wymagania.

Z jednej strony normalne jest to poszukiwanie czegoś lepszego, nowszego, szybszego... Ale ja, jako że mam coś w naturze do poszukiwania drugiego dna, zastanawiałbym się na tym, na ile też nie ulegamy przypadkiem pustemu i żałosnemu „robalowi”, który zżera nas od środka powodując wiele strat, smutku i innych paskudztw, a któremu na imię: snobizm...
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

6 komentarzy
Moje moto jest stare, ale śmiga  2010-03-18 15:00
~transalper
i za nic bym go nie zamienił na inne!
Fajny art!  2010-03-17 11:18
~czart
Bardzo prawdziwy )
Prawda, ale firmy muszą jakoś zarabiać  2010-03-16 22:31
~angelboy
bez snobów niektórym byłoby trudno wyżyć
Sam stoję przed podobnym problemem... (1) 2010-03-16 12:16
~Bantiter
...przydałoby się coś nowszego, lepiej jeżdżącego, niekoniecznie szybszego. ...
Bardzo fajny tekst.  2010-03-16 00:22
~Andrew23
I niestety prawdziwy. Oddaje typowa dla wielu ludzi ceche - zadnosc posiadania. ...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym