Pi�tek, 19 Lipiec 2024 r. Marcina, Wincentego
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
 Save the Ring  - pomóż ocalić tor
~28-12-2010; 11:09

"Save the Ring" - pomóż ocalić tor Nürburgring

Nürburgring Nordschleife to jeden z najtrudniejszych i najdłuższych torów na świecie. Niestety czarne chmury nadciągnęły nad tor, któremu grozi zamknięcie. Przyłącz się i ocal tor.

Prawdziwym wyzwaniem zarówno dla kierowców motocyklowych jak i samochodowych jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na Nürburgring Nordschleife. Ten ponad dwudziestu kilometrowy obiekt jest w stanie obnażyć każdą słabość kierującego i jego pojazdu o czym przekonało się wiele osób.

Cały teren, na którym znajduje się Północna Pętla należy do skarbu państwa, czyli Niemiec. Te wynajęło słynny "Ring" dwóm biznesmenom, których celem było uczynienie z toru maszynki do zarabiania pieniędzy. Przyczynić się do tego miała stworzona od podstaw infrastruktura jak: park rozrywki, centra handlowe, hotele itp. Okazało się, że ów biznesmeni nie posiadają wystarczającego kapitału, a całość opierają jedynie na rządowych pożyczkach, które szybko się skończyły. W konsekwencji dług toru urósł do 400 min. euro. Wszczęto wewnętrzne dochodzenie służb państwowych, mające na celu wyjaśnienie całej sytuacji. W komentarzach pojawiają się także plany postawienia zarzutów defraudacji.

Jak nie trudno się domyśleć, utrzymanie tak dużego obiektu jest kosztownym przedsięwzięciem. Stałe koszty obsługi oraz ciągła konserwacja toru pochłania ogromne sumy. Dług ciągle rośnie i coraz bardziej wydaje się prawdopodobne przejęcie obiektu przez bank.

W tym celu postała inicjatywa mająca na celu uratowanie Nürburgring Nordschleife - Save the Ring. O tym co trzeba zrobić i co ważniejsze jak to zrobić można dowiedzieć się ze strony http://savethering.org/

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest Nürburgring Nordschleife przedstawiamy kilka faktów. Tor zbudowano w 1927 roku i obecnie posiada kilka wariantów. Obecnie większość imprez rozgrywana jest na najnowszej części zwanej GP-Strecke. Jest to jednak ułamek tego co oferuje obiekt zwany "Ring". Zbudowana w latach 20. trasa biegnie wokół średniowiecznego zamku i miejscowości Nürburg w górach Eifel. Cała trasa ma długości 20,8 km lub dłuższy wariant o długości 24,4 km połączony częściowo z torem Formuły 1.

poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

3 komentarzy
Tor  2010-12-30 00:22
~Fobs
Ok, jestem sentymentalny ale nie aż tak by ratować tor który topi mnóstwo ...
bikers.pl moglby im pozyczyc ta sumke... (1) 2010-12-28 13:06
~DeVeDe
jak juz bede bogaty to chcialbym tam pojechac :D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym