Czwartek, 20 Czerwiec 2024 r. Bogny, Rafała
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
WMMP: Ostatnia runda... i wszystko jasne
~05-09-2011; 11:32

WMMP: Ostatnia runda... i wszystko jasne

W miniony weekend na Torze "Poznań" zakończyła się tegoroczna rywalizacja motocyklistów w wyścigowych mistrzostwach Polski. Tym razem aura dopisała i zawodnicy przez dwa dni mieli znakomite warunki do walki.
Jeszcze przed rozpoczęciem poznańskiej, ostatniej rundy mistrzostw Polski, była wiadomo, że mistrzem kraju w klasie Superstock 1000, będzie Austriak Andreas Meklau, startujący w zespole Suzuki Grandys duo Team. Meklau miał wyraźną przewagę w klasyfikacji generalnej i teraz w stolicy Wielkopolski postanowił jeszcze powalczyć o drugi tytuł w klasie Superbike.
Przed ostatnią rundą liderem tej klasyfikacji był inny zawodnik tego samego zespołu, Szwajcar Gregory Junod. Tymczasem podczas sobotniego wyścigu Junod zdobył tylko 9 punktów (zajął siódme miejsce), natomiast Meklau był drugi i odrobił sporo punktów do rywala. Podczas tego wyścigu Meklau co prawda przegrał z Australijczykiem Garethem Jonesem (pierwszy raz startował w Poznaniu), ale tak zaciekle gonił przeciwnika, że dwukrotnie poprawił rekord toru. Najpierw uzyskał 1.33,054, a podczas szóstego okrążenia wyśrubował czas na 1.33,037. O tytule w klasie Superbike miał więc zadecydować niedzielny wyścig. Był on pechowy dla Junoda, który zaliczył upadek i wyścigu nie ukończył. Meklau natomiast dojechał do mety na trzecim miejscu i zdobył tytuł mistrza Polski! W klasyfikacji generalnej wyprzedził Junoda różnicą 8 punktów. Drugim wicemistrzem kraju został doświadczony Janusz Oskaldowicz.

W klasie Supersport najlepszym zawodnikiem okazał się Daniel Bukowski (Automobilklub Wielkopolski – Suzuki Grandys duo Team). W sobotę Bukowski zwyciężył w ładnym stylu, wyprzedzając Marka Szkopka i Marcina Kałdowskiego. W niedzielę Bukowski jedynie "pilnował" trzeciej pozycji, co ostatecznie dało mu tytul mistrza kraju. Wicemistrzem został Szkopek, a drugim wicemistrzem Kałdowski.

Emocji nie brakowało w klasie Superstock 600 Junior, gdzie szanse na tytuł mieli Artur Wielebski (A. Wielkopolski – Bogdanka Junior Team Recykl) oraz Mateusz Korobacz (A. Wielkopolski – Yamaha Poland Position). W sobotę Korobacz zaliczył upadek, a potem rozpoczął pogoń za rywalami. Starczyło to do zajęcia czwartego miejsca, a Wielebski był drugi za Adrianem Paskiem. W niedzielę, mimo ambitnej jazdy Korobacz był drugi, ale Wielebski uplasował się tuż za nim. To sprawiło, że z dorobkiem 191 pkt. Wielebski został mistrzem kraju, a Korobacz wicemistrzem (182 pkt.).

poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym