Czwartek, 20 Czerwiec 2024 r. Bogny, Rafała
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Motocykl czy rodzina? Poznaj preferencje motocyklistów.
~26-01-2011; 14:19

Motocykl czy rodzina? Poznaj preferencje motocyklistów.

Dla większości osób kolejność życiowych priorytetów jest jasna. Na pierwszym miejscu rodzina, dalej dom itd. Okazuje się, że motocykliści mają nieco inne spojrzenia na świat. Czy to prawda?
Przeprowadzone ostatnio badania przez University of Strathclyde, na zlecenie motocyklowego producenta akcesoriów firmy Scottoiler pokazały zaskakujące wyniki. Analiza objęła motocyklistów, którzy na co dzień zaliczani są do grupy tzw. „białych kołnierzyków” (pracownicy sektora publicznego, prawnicy i finansiści itp.). Wśród ponad stu ankietowanych znaleźli się motocykliści z USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Stereotypowy użytkownik motocykla wciąż postrzegany jest przez społeczeństwo jako tzw. „Easy Rider”, którego zły wizerunek dodatkowo spotęgowały media. Nie respektujący prawa, ubrany w skórę, słuchający ostrej muzyki biker poza swoim motocyklem świata nie widzi. Jak pokazują ostatnie badania rzeczywistość jest nieco inna. Rosnąca liczba pracowników „umysłowych”, którzy jeżdżą jednośladami to osoby szukające emocji i przygód, które przegapili będąc zbyt skupionym na rozwoju własnej kariery.

Grupa ankietowanych została skonfrontowani z pytaniami dotyczącymi ich preferencji między motocyklami a szeregiem alternatywnych zagadnień jak: niemowlęta, szczenięta, Święta z rodziną. Zadanie mieli proste, musieli wybrać opcję, którą bardziej wolą.

Wyniki pokazują, że wśród motocyklowych kołnierzyków istnieje silna więź z partnerami życiowymi, bo większość mężczyzn (76%) woli kobiety od swoich maszyn (sic!). Pozostała część panów bez względu na pytanie wolała opcję śmigania na motocyklu. Jedynie 29% uczestników woli spędzić Święta z rodziną niż za kierownicą jednośladu i tylko 21% panów chciałoby przebywać z nowo narodzonym bobaskiem, a 79% z motocyklem. Zarówno te jak i pozostałe odpowiedzi męskiej części ankietowanych nie były zaskoczeniem. Natomiast szokujące okazały się wybory żeńskiej grupy. Jedynie 13% kobiet wolało zabawę z dziećmi od jazdy motocyklem, a wszystkie badane wybrały motocykl, a nie przebywanie z noworodkiem.

poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym