Niedziela, 26 Maj 2024 r. Eweliny, Pauliny
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Protest motocyklistów, czyli  pierwsze koty za płoty
~21-02-2011; 09:05

Stalexport obniży opłaty dla motocyklistów!

Motocykliści wygrali!!! "Dziennik Polski" poinformował, że zarząd Stalexport wkrótce obniży o połowę opłaty za przejazd motocykla na autostradzie Kraków - Katowice.


Można było przewidzieć, że wkrótce po opublikowaniu przez Ministerstwo Infrastruktury opłat za przejazd płatnymi odcinkami państwowych autostrad i rozdzieleniu cen za auta oraz motocykle, w ślad za nim pójdą prywatne firmy. Stalexport Autostrada Małopolska, które zarządza płatnym odcinkiem Kraków-Katowice zapowiedział, że obniży stawki za przejazd dla motocykli.

W nowym projekcie Ministerstwa Infrastruktury cena za przejazd motocyklem ma być o połowę niższa od tej za samochód osobowy. Obecnie przejazd samochodem osobowym lub motocyklem A4 na odcinku Kraków - Katowice kosztuje 16 zł (dwa razy po 8 zł płacone przy wjeździe i wyjeździe). Po zmianach motocykliści zapłacą 8 zł (dwa razy po 4 zł).

Teraz czekamy na ruch pozostałych firm, które może w końcu może zrozumieją swoje nielogiczne decyzje w sprawie poboru opłat.


Tekst: Kuba Alaborski
Źródło: Bikers.pl via Dziennik Polski

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

1 komentarzy
Wreszcie poszli po rozum do głowy  2011-03-11 12:02
~Hans
w tym POrąbanym państwie!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA