Niedziela, 26 Maj 2024 r. Eweliny, Pauliny
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Red Bull X-Fighters po raz drugi w Polsce!
~08-02-2011; 13:54

Red Bull X-Fighters po raz drugi w Polsce!

Już 6 sierpnia - dokładnie za 179 dni - na Stadionie Narodowym odbędzie się pierwsza rywalizacja sportowa. Będą to zawody Red Bull X-Fighters - najsłynniejsze na świecie rozgrywki freestyle motocross.

Dziś w południe odbła się konfenecja prasowa na wciąż budowanym Stadionie Narodowym. Jej tematem była prezentacja pierwszej imprezy, która ma się odbyć na nowym obiekcie jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. Jak pisaliśmy już wcześniej będzie to kolejna edycja Red Bull X-Fighters.

Zawody Red Bull X-Fighters zapisały się na kartach historii polskiego sportu we wrześniu 2008 r. Światowy finał ówczesnej serii był jednocześnie Wielkim Sportowym Pożegnaniem Stadionu X-lecia i ostatnim przedsięwzięciem sportowym odbywającym się w scenerii tego legendarnego obiektu. Zmaganiom najlepszych zawodników z całego świata, hucznie kibicowało aż 35 tysięcy widzów, w tym gwiazdy sportu, które w latach świetności Stadionu X-lecia triumfowały na jego arenie. Dwa tygodnie później w tym samym miejscu pojawiły się koparki i rozpoczęła się budowa Stadionu Narodowego w Warszawie.Chlubną kontynuacją polskiej historii Red Bull X-Fighters będzie rozegranie piątego przystanku światowej serii 2011 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie – na miesiąc przed oficjalną ceremonią otwarcia tego budzącego powszechne emocje i już kultowego obiektu. Ta multifunkcjonalna arena sportowa, będąca w centrum zainteresowania nie tylko polskiej, ale i międzynarodowej publiczności, w pełni zaprezentuje swoje możliwości ugoszczenia licznej widowni i światowej klasy zawodów w sobotę 6 sierpnia.

Na zawody Red Bull X-Fighters przewidziano 45 tysięcy miejsc siedzących i stojących, bilety dostępne będą w sprzedaży od maja br..

„Kiedy oglądałem zawody Red Bull X-Fighters w 2008 roku będące symbolicznym pożegnaniem Stadionu Dziesięciolecia zapragnąłem, by w tym samym miejscu, ale już na zupełnie nowym obiekcie - Stadionie Narodowym powtórzyć tę imprezę i udało się” – powiedział Rafał Kapler, Prezes Narodowego Centrum Sportu. „To fantastyczne, że jeszcze przed otwarciem przeprowadzimy jego wielki sportowy test i to na dodatek tak niekonwencjonalną imprezą. Czekają nas niesamowite emocje!” – dodał.

poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA