Pi�tek, 19 Lipiec 2024 r. Marcina, Wincentego
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Ellison z dobrym tempem po operacji
~25-02-2011; 11:41

Ellison z dobrym tempem po operacji

Zawodnik zespołu Bogdanka PTR Honda, James Ellison, mimo środowej artroskopii lewego kolana, uzyskał dzisiaj dziewiąty czas w pierwszej kwalifikacji przed wyścigiem na torze Phillip Island w Australii.

Paweł Szkopek był trzynasty i stracił zaledwie 1,8 sekundy do najszybszego w piątek Fabiena Foret. Drugi trening wolny i kwalifikacja decydująca o pozycjach startowych do niedzielnego wyścigu już jutro.

James Ellison: "Nadal odczuwam ból po operacji, ale jej przeprowadzenie było zdecydowanie dobrym posunięciem, ponieważ czuję się znacznie lepiej niż podczas testów na początku tygodnia. Planujemy jutro poprawić jeszcze balans motocykla, ale wiem, że zarówno ja, jak i maszyna, mamy potencjał, aby startować do wyścigu z pierwszej linii. Dobry start jest na tym torze ważny, dlatego dam z siebie wszystko."


Paweł Szkopek: "Jestem zadowolony. Zespół pomógł mi znaleźć odpowiednie ustawienia motocykla i idziemy w dobrym kierunku. Poprawienie porannych czasów nie było podczas kwalifikacji łatwe z uwagi na wyższą temperaturę i mniejszą przyczepność, dlatego bardzo się cieszę, że ustanowiłem nową 'życiówkę' i zszedłem poniżej minuty i 36. sekund. Moja pozycja startowa jest bardzo dobra, ale liczę, że jutro zrobię dalsze postępy."

Simon Buckmaster: "Znaleźliśmy lepsze ustawienia motocykla Pawła, które bardziej odpowiadają charakterystyce maszyny. Paweł wciąż się uczy, a my uczymy się rozumieć jego potrzeby, ale wszystko idzie w dobrą stronę. Uzyskał czas 1:35.9 i miał równe tempo, a więc jesteśmy zadowoleni. James szybko doszedł do siebie po operacji. Miał drobne problemy, ale już je rozwiązaliśmy i jutro zapowiada się dobry dzień."

poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

REKLAMA
Galeria» Foto
BMW F800GS - uniwersalny żołnierz 01
Stojący na parkingu F800GS przyciąga wzrok smukłą, trochę żylastą linią. Widać, że jest poważnym zawodnikiem, z całym bagażem doświadczeń jaki niesie ze sobą seria GS. »
Mansory Zapico 01
Karbonowy Mansory ma silnik V2 o mocy 160 KM, do setki rozpędza się w 3.3 sekundy, a wszystko to przy symbolicznej masie wynoszącej 340 kg. »
European Scooter Trophy 09
W weekend 28-29 maja na torze Wallrav w Starym Kisielinie k/ Zielonej Góry przy sprzyjającej aurze odbyła się druga runda European Scooter Trophy – Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w wyścigach skuterów 2011. »
Suzuki GSR 750 - Generation next 01
Suzuki GSR750 jest następcą modelu GSR600, ale w przeciwieństwie do niego wygląda jak należy, a także jeździ się nim jak rasowym street fighterem. Wszystko to za rozsądną cenę. »