Czwartek, 20 Czerwiec 2024 r. Bogny, Rafała
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
kwodzyn crss country
~10-06-2011; 11:03

Mistrzostwa Polski Cross Country Quadów w Kwidzynie

Kwidzyński Klub Motorowy pokazał, co należy robić, by przyciągnąć na zawody nie tylko ich uczestników, ale także tysiące kibiców.


W pierwszy weekend czerwca w Kwidzynie odbyły się kolejne zawody Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country Quadów. Łącznie wzięło w nich udział blisko 40 zawodników. Wynik ten do rekordowych nie należy, ale jeśli większa liczba organizatorów weźmie przykład z Kwidzyńskiego Klubu Motorowego, to z pewnością będzie przybywać na torach nowych twarzy. Imprezie tej towarzyszyły narodziny Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up Cup, które okazały się prawdziwym fenomenem i krokiem milowym na polskiej scenie motocyklowego offroadu. Przyciągnęły one tysiące kibiców, tworząc krajobraz przypominający zawody w krajach zachodnich.

Niezwykle ważnym czynnikiem wszystkich imprez, organizowanych na świeżym powietrzu jest pogoda, a ta w ostatnią sobotę i niedzielę była wprost wymarzona. Potwierdzą to wszyscy kibice, którzy zdecydowali się spędzić na torze choć jeden dzień. Z ową teorią mogą jednak nie zgodzić się zawodnicy. Lejący się z nieba żar, stawiał przed wszystkimi uczestnikami wyścigów wysokie wymagania kondycyjne. Oprócz tego błyskawicznie osuszał tor, powodując powstawanie ogromnych tumanów bardzo uciążliwego kurzu.

W pierwszym dniu zawodów w klasie Mistrzostw Polski najlepiej poradził sobie Mateusz Wojciechowski. Drugie miejsce zajął Grzegorz Chrzanowski, a trzecia lokata przypadła Krzysztofowi Jarmużowi. Niedzielny wyścig zdominował Łukasz Łaskawiec, dla którego był to najlepszy występ w polskich zawodach cross country tego sezonu. Za nim linię mety przekroczył Łukasz Eliasz, trzeci był Chrzanowski, natomiast reprezentantowi klubu Zjednoczeni Stryków przypadło czwarte miejsce. Po podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzcę 5. i 6. rundy Mistrzostw Polski Cross Country Quadów, którym to okazał się Łukasz Łaskawiec. 42 punkty wywalczone przez Chrzanowskiego dały mu drugą lokatę, a puchar za trzecie miejsce trafił w ręce Krzyśka Jarmuża.

poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Torres królem pustyni  w Dubaju
Dany Torres okazał się królem pustyni i wygrał pierwszą rundę Red Bull X-Fighters w Dubaju. Spektakl oglądało mnóstwo fanów, a wszystko w sąsiedztwie najbardziej luksusowych hoteli świata. »
Bolesny quadowy backflip
Efektowny trick jakim jest backflip należy do niebezpiecznych z udziałem motocykli, a co dopiero quada. Potwierdza to ten filmik, który nakręcono podczas jednego z pokazów.  »
Pierwszy udany 360 front flip!
Mark Monea jako pierwszy zawodnik FMX dokonał tego, co inni uważali za niemożliwe. Pierwszy wykonał 360 front flip. Niemożliwe stało się możliwym.  »
Chad Reed w wersji slow motion
Chad Reed znany jest z niesamowitych umiejętności motocrossowych, co potwierdzają jego liczne tytuły mistrzowskie. Oto próbka tego co potrafi, ale w zwolnionym tempie.  »
Husaberg - Barcelona Indoor Enduro 2011
Zespół Husaberg zaliczył bardzo dobry występ podczas halowych mistrzostw w Barcelonie. Kapitan teamu Joakim Ljunggren zajął doskonałe trzecie, Alfredo Gomez czwarte miejsce. »