Pi�tek, 21 Czerwiec 2024 r. Alicji, Alojzego
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Szczęśliwa_siódemka_Most_2011_Hubert_Tomaszewski
Hubert Tomaszewski, Alpe Adria, Most 2011
~03-08-2011; 10:35

Szczęśliwa siódemka dla Auto Fus BMW Team

Hubert Tomaszewski wywalczył znakomite siódme miejsce w wyścigu klasy Superbike podczas Mistrzostw Europy Alpe Adria w czeskim Moście.
Ciąg dalszy...


Zupełnie odmiennie potoczyły się losy Gwena Giabbani. Reprezentant Auto Fus BMW Team w klasie Superstock 1000 po pierwszych sobotnich kwalifikacjach zajmował pole position, natomiast w drugiej sesji szybsi od Francuza, o zaledwie setne sekundy, byli jedynie Michal Filla i Andreas Meklau, którzy w pełni wykorzystali opony kwalifikacyjne. Biorąc pod uwagę tempo Gwena na oponach wyścigowych, gdzie był on blisko o sekundę szybszy od Czecha i Austriaka, na niedzielny wyścig cały zespół czekał w pełnym optymizmie. Ten niestety rozpoczął się fatalnie dla Giabbaniego. Na hamowaniu do przedostatniego zakrętu pierwszego okrążenia przednie koło w motocyklu Gwena straciło przyczepność i zakończył on wyścig w żwirze.Gwen Giabbani:

„Nie mam pojęcia, co się stało, po prostu nagle uciekło mi przednie koło i wylądowałem na poboczu. Jestem wkurzony, bo po sobotnich kwalifikacjach wierzyłem, że będzie to dla mnie udany weekend. Do kolejnych zawodów pozostało bardzo mało czasu i musimy skupić się na przygotowaniu do nich.”

Na wszystkie zawody z udziałem zespołu Auto Fus BMW Team bardzo chętnie przyjeżdżają jego główni sponsorzy, ale w Czechach niestety zabrakło właścicieli warszawskiego salonu pojazdów spod znaku wirującego śmigła. Mimo tego Tomasz Fus i Piotr Fus bacznie śledzili, co działo się na torze w Moście.Piotr Fus:
„Jestem bardzo zadowolony z występu Huberta. Odrodził się niczym Feniks z popiołów. Wiem, jaki jest zdeterminowany i że to na pewno nie było jego ostatnie słowo. Z kolei wiadomość o upadku Gwena bardzo mnie zasmuciła. Chciał wystąpić jak najlepiej, ale niestety zaliczył upadek. Nie ma on już większych szans na odzyskanie tytułu Mistrza Polski, ale będziemy walczyć o tytuł wicemistrzowski. Jego zdobycie i tak będzie ogromnym sukcesem, gdyż jest to debiutancki sezon naszego zespołu w wyścigach motocyklowych. Wnioski ze wszystkich doświadczeń, zarówno tych dobrych, jak i złych, wyciągniemy na przyszły rok.”


poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym