Niedziela, 10 Grudzieďż˝ 2023 r. Daniela, Julii
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Discovering Europe... czyli jadąc w siną dal cz.1
, źródło: ( ZOBACZ GALERIĘ )
~13-12-2010; 12:19

Discovering Europe... czyli jadąc w siną dal cz.1

Kiedy rozmawialiśmy ze znajomymi o mojej półrocznej przerwie od pracy, ktoś rzucić hasło – „Jedź dookoła Europy na motocyklu” - „W zimie?!” - „To jedź do Hiszpanii”.
Ciąg dalszy...
Szczęśliwie dojechawszy do dna tej ostatniej już na mojej drodze przełęczy alpejskiej przemieściłem się w stronę Jeziora Genewskiego i miejsca Montroux, gdzie stojąc na parkingu pod biurem informacji, usłyszałem wydech, odwróciłem się, a obok mnie stał już zaparkowany Buell XB12XT – rewelacyjny motocykl. Chwilę postaliśmy przy motocyklach i stwierdziliśmy, że trzeba pogadać przy przysłowiowym piwie. Lloyd, okazał się być nietuzinkowym człowiekiem, który od 30 lat jeździ na wszystkim co ma dwa koła i wszędzie gdzie się da, włącznie z b. Jugosławią za rządów Tity i Turcją. Pogadaliśmy o tym i owym przez dobrą godzinę, po czym przybiliśmy piątkę i każdy ruszył w swoją stronę – on, ku memu zdziwieniu rozpoczął swój start od efektownego postawienia maszyny na koło i przelot całą długością ulicy przy której siedzieliśmy ;)

Ostatecznie, moje pożegnanie ze Szwajcarią nastąpiło niedaleko europejskiej góry gór – Mt. Blanc, a następnie przez Albertville, rewelacyjnym górskim odcinkiem – bardzo szybkie łuki z dobrą (choć nie tak jak w Szwajcarii) nawierzchnią, do tego fantastyczna pogoda i najważniejsze – ogólne ograniczenie na drogach podrzędnych do 90 km/h, do tego, trzeba przyznać, że Francuzi mają podobne podejście do jazdy do tego obserwowanego na naszych drogach – może nie ma tej ułańskiej fantazji, ale coś się przynajmniej dzieje.


Jakub Leszczyński
Źródło: Bikers.plpoprzednia 1 2 3 4 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

2 komentarzy
Uuu, ale faajnie  2011-01-11 14:58
~szrem
Gratuluje wyprawy! Tak samemu... coś wspaniałego!
Też kiedyś pojadę :)  2010-12-15 09:34
~mat

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym