Pi�tek, 19 Lipiec 2024 r. Marcina, Wincentego
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
10.Rocznica Red Bull X-Figters w Hiszpanii
~14-07-2011; 12:59

10.Rocznica Red Bull X-Figters w Hiszpanii

W piątek 15 lipca 2011 roku najlepsi na zawodnicy freestyle motocross pokażą swoje umiejętności przed 25 tysięcznym tłumem fanów na Plaza de Toros de las Ventas w Madrycie.

To już dziesięć lat od pierwszych zawodów Red Bull X-Fighters. Wszystko zaczęło się w 2001 roku w Walencji, w ciągu ostatniej dekady najlepsi freestylerzy rywalizowali na hiszpańskiej ziemi aż 12 razy*, a zawody Red Bull X-Fighters urosły do rangi najważniejszych zawodów FMX na świecie.

„Arena walk byków jest niezwykłym miejscem. Dodajesz gazu, pokonując tunel, i wyjeżdżasz na wypełniony po brzegi stadion, a przed tobą stoją monumentalne kickery” - powiedział wyraźnie zadowolony Dany Torres, który wrócił do formy po ostatniej kontuzji przed zawodami w Rzymie. Jego największym rywalem będzie zeszłoroczny zwycięzca z Madrytu - Robbie Maddison (AUS).

„Zawody w Madrycie po prostu trzeba wygrać, jeśli chce się być uważanym za jednego z najlepszych riderów FMX świata Nie ważne czy nazywasz się Mike Mad Jones, Travis Pastrana czy Edgar ET Torronteras! Oni wszyscy wygrali w Madrycie” - dodaje Torres, który liczy na drugie zwycięstwo na rodzinnej ziemi. Maddison i Torres zgodnie stwierdzili: „Ta arena ma w sobie wszystko, co najlepsze”.W klasyfikacji generalnej Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2011 prowadzi Nate Adams (USA)po zajęciu trzeciego miejsca w Dubaju oraz dwóch zwycięstwach z rzędu w Brasilii (BRA) i Rzymie (ITA). Andre Villa jest 40 punktów za Amerykaninem i z pewnością postara się nadrobić stratę w Madrycie, Poznaniu (POL / 6 sierpnia) oraz Sydney (AUS / 17 września).

6 sierpnia polscy fani FMX będą mogli kibicować swoim ulubionym riderom na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne w sprzedaży na stronie www.redbull.pl oraz w sieci punktów Eventim.

Transmisję na żywo z Red Bull X-Fighters w Madrycie można oglądać na antenie Orange Sport TV oraz na www.redbullxfighters.com. Retransmisję z zawodów w Madrycie można również zobaczyć na antenie TVN Turbo 10 sierpnia o godz. 20:45.


Lista Startowa Red Bull X-Fighters Madryt:
Dany Torres (ESP)
Adam Jones (USA)
Robbie Maddison (AUS)
Andre Villa (NOR)
Eigo Sato (JAP)
Blake Williams (AUS)
Clinton Moore (AUS)
Josh Sheehan (AUS)
Javier Villegas (CHL)
David Rinaldo (FRA)
Nick Franklin (NZL)
Alistair Sayer (RSA)
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

3 komentarzy
llrLyVnIVte  2011-08-03 15:55
~TWaXDlNDEa
GAv455 , [url=http://mkguprfrmsks. com/]mkguprfrmsks[/url], [link=http://kkfuzracadip ...
nTShcmMOemAb  2011-08-01 14:46
~wUkjeLJsE
GUKzO8 , [url=http://pgspdizoyple. com/]pgspdizoyple[/url], [link=http://qyqvmkoudanv ...
YDhQwDGfinWmtVoEbF  2011-07-31 22:37
~NSYvBLTCfoWWUElmEf
No more s***. All posts of this qluaity from now on

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

REKLAMA