Sobota, 13 Lipiec 2024 r. Irwina, Małgorzaty
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Artur Wielebski w ME w Czechach
~07-07-2011; 10:21

Artur Wielebski w ME w Czechach

18-letni Artur Wielebski wystartuje z tzw. „dziką kartą” w piątej rundzie motocyklowych mistrzostw Europy, odbywającej się w najbliższy weekend na torze w czeskim Brnie.

Pochodzący z Krotoszyna, Wielebski to jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w kraju, obecnie wicelider klasyfikacji generalnej motocyklowych mistrzostw Polski klasy Junior Superstock 600, gdzie ściga się w barwach juniorskiej ekipy Bogdanka Junior Team Recykl.

Zespół Bogdanki, jedyna polska ekipa rywalizująca w prestiżowych mistrzostwach świata World Supersport, podjął decyzję o wystawieniu Wielebskiego w wyścigu ME klasy Superstock 600, co ma być pierwszym krokiem nastolatka w kierunku dalszego rozwoju i startów na arenie międzynarodowej. W najbliższy weekend barwy Bogdanki reprezentować będzie aż czterech zawodników w trzech różnych klasach, w tym trzech Polaków; Wielebski, Marcin Walkowiak i Paweł Szkopek.

Artur Wielebski

Decyzja o moim starcie zapadła zaledwie kilka dni temu, w związku z tym ostatnie dni spędziłem na intensywnych przygotowaniach. To mój debiut w zawodach tak wysokiej rangi. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ale to duże wyróżnienie i ogromna szansa, o której marzyłem od dawna, dlatego zrobię wszystko, aby wykorzystać ją jak najlepiej! Bardzo chciałbym podziękować Igorowi Piaseckiemu, kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka, firmie Pirelli Polska oraz zespołowi Bogdanka Junior Team Recykl.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Artur radzi sobie w tym roku wyśmienicie. Ma ogromny talent, dlatego chcemy dalej szlifować ten diament, a starty na arenie międzynarodowej i rywalizacja z najlepszymi młodymi zawodnikami w Europie, to ku temu najlepsza szansa. Nie nakładamy na Artura presji. Chcemy, aby się uczył i zbierał doświadczenie, ale znając jego wolę walki i talent, myślę, że to powinien być udany weekend.” 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

REKLAMA