Sobota, 13 Lipiec 2024 r. Irwina, Małgorzaty
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Zespół Yamaha World Superbike wycofuje się z MŚ
~08-08-2011; 20:16

Zespół Yamaha World Superbike wycofuje się z MŚ

Yamaha Motor Europe podjęła decyzję o wycofaniu po tym sezonie swojego oficjalnego zespołu Yamaha World Superbike Team z mistrzostw świata FIM Superbike.

Decyzja ta jest następstwem całościowej, wnikliwej analizy działań marketingowych prowadzonych przez firmę Yamaha w Europie, w tym obecności w sportach motorowych, oraz szybkich i istotnych zmian zachodzących na rynku jednośladów w tej części świata.

W wyniku podjętej decyzji YME będzie mogła skierować większą uwagę i środki na działania skierowane bezpośrednio do swoich klientów w Europie, ukierunkowane na powiększanie korzyści płynących z posiadania Yamahy i zwiększające satysfakcję klienta z dokonanego zakupu.

Yamaha Motor Europe wyraża swoją wdzięczność i radość z bezgranicznego zaangażowania i pasji zawodników oraz członków teamu zarówno w ubiegłych latach, jak i podczas trwającego jeszcze sezonu 2011 mistrzostw świata FIM Superbike. YME dziękuje też partnerom biznesowym, którzy wspierali team, a także promotorom mistrzostw świata FIM Superbike – Infront Motorsport. Termin ogłoszenia decyzji został wybrany po upewnieniu się, że spełniono wszelkie zobowiązania obecnego sezonu, a jednocześnie na tyle wcześnie, by nie blokować przyszłych planów i szans zawodników oraz innych osób, których ta decyzja dotyczy.

Na cztery wyścigi przed końcem tegorocznych mistrzostw świata Superbike zawodnicy Marco Melandri i Eugene Laverty znajdują się obecnie na trzecim i czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. YME i cały zespół dołożą wszelkich starań, by ponownie sięgnąć po tytuł mistrza świata, który Yamaha zdobyła w 2009 roku.

Yamaha będzie kontynuować produkcję części wyścigowych zwanych YEC Racing kit parts do swoich motocykli R1 i R6 na użytek prywatnych teamów startujących w zawodach rozgrywanych na różnych poziomach.

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Honda SH300i - Moda na skuter
Test skutera Honda SH300i w iście "bondowskim" stylu. Zobacz jak miejski pojazd Hondy spisał się podczas naszych jazd.  »
Aprilia Shiver i Triumph Street Triple - uliczny dreszcz
O tytuł ulicznego rozrabiaki ubiegają się Aprilia Shiver oraz Triumph Street Triple. Wyposażone w akcesoryjne wydechy maszyny nieźle nastraszyły mieszkańców stolicy.  »
Dziennikarz Bikers.pl ratuje świat
Jak się okazało, redaktor Tomek "Zimek" Zimiński w rzeczywistości nazywa się Eustachy Morowiec i prowadzi podwójne życie. Kamery przemysłowe zarejestrowały jego tajne działania, gdy dosiadając Triumpha Rocketa III staje się superbohaterem! »
REKLAMA