Poniedzia�ek, 25 Wrzesie� 2023 r. Aureli, Kamila
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Tor w Jerez bezpieczny do 2016 roku
~23-03-2011; 13:16

Tor w Jerez bezpieczny do 2016 roku

Niepewna przyszłość słynnego toru Jerez na jakiś czas została wyjaśniona i będzie on gościł najlepszych zawodników motocyklowych przez kolejne pięć lat.

Minister Turystyki, Handlu i Sportu - Luciano Alonso ogłosił, że wszystkie planowane w tym sezonie imprezy odbędą się na torze w Jerez de la Frontera. Co więcej, można być spokojnym, że przez kolejne pięć sezonów nic nie powinno się zmienić w tej sprawie. - zapewnił minister.

Alonso wyjaśnił na specjalnie powołanej konferencji, że kontynuował tradycję sportową tego regionu i tak ważne imprezy jak GP Hiszpanii w Jerez muszą pozostać w kalendarzu. Zeszłoroczna impreza przyciągnęła w samej Hiszpanii 3,5 mln widzów, a w setkach innych państw ponad 200 mln osób. Jest to ważne dla regionu Andaluzji, która przez wiele osób postrzegana jest jako kultowe miejsce w świecie motoryzacji, a podjęta decyzja będzie oznaczała "powrót do pierwszej klasy".

Swoje podziękowania wystosował także Carmelo Ezpeleta CEO Dorna Sports, który nie krył zadowolenia z zawartego porozumienia.

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

2011 Yamaha Factory Racing Team MotoGP
Fabryczny zespół Yamaha MotoGP Racing zaprezentował swoje nowe barwy, upamiętniające 50-lecie startów Yamahy w wyścigach. Uroczystego odsłonięcia nowych maszyn dokonali dwaj kierowcy Jorge Lorenzo i Ben Spies. »
Vale szaleje na Ducati 1198 SP
Rossi podczas testów Ducati 1198 w specyfikacji SuperBike 2011 sprawdzał możliwości maszyny oraz swojego kontuzjowanego ramienia. Jest to ostatnia chwila na ustalenia przed testami MotoGP. »
Tajny projekt Ducati Corse i Nicky Haydena
Nicky Hayden odwiedził niedawno główną siedzibę Ducati, w której zrealizował ciekawe nagranie. Włoska marka wzorem pozostałych zespołów wychodzi do swoich fanów. »
REKLAMA