Pi�tek, 19 Lipiec 2024 r. Marcina, Wincentego
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Red Bull X-Fighters na dubajskiej plaży
~14-04-2011; 15:36

Red Bull X-Fighters na dubajskiej plaży

W piątek, 15 kwietnia, rusza Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2011! Dwunastu najlepszych zawodników freestyle motocross zmierzy się na plaż Jumeirah Beach, skąd roztacza się widok na symbol Dubaju - hotel Burj al Arab.

Pierwsze zawody Red Bull X-Fighters w tym sezonie odbędą się w wyjątkowej lokalizacji. Czołówka sceny freestyle motocross po raz pierwszy zmierzy się w Dubaju na torze zlokalizowanym na jednej z najsłynniejszych plaż świata, z której roztacza się widok na najbardziej luksusowy hotel na świecie - Burj al Arab.

W ciągu ostatnich kilku dni nad brzegiem Zatoki Perskiej, powstawał skomplikowany motocrossowy tor, który pozwoli na oddanie skoków wysokich na 15 i długich na 30 metrów. Dwunastu zawodników FMX, wśród nich broniący mistrzowskiego tytułu Nate Adams (USA), Andre Villa (Norwegia), Dany Torres (Hiszpania) i Robbie Maddison (Australia), pokaże swoje niezwykłe umiejętności i triki w przepięknej scenerii plaży i wspaniałego hotelu w kształcie żagla.

„Teraz stoją przed nami jeszcze większe wyzwania. Najlepsi zawodnicy na świecie rywalizują na ekstremalnie wysokim poziomie. Tutaj nie ma miejsca na błędy” – powiedział mistrz serii 2010, Nate Adams.

W tym roku w ramach Red Bull X-Fighters zostanie rozegranych sześć odcinków serii na całym świecie. Z Dubaju zawody przeniosą się do Ameryki Południowej. W brazylijskiej stolicy, Brasilii, zawodnicy Red Bull X-Fighters po raz pierwszy w historii zawodów pokażą, co potrafią na „Esplanada dos Ministérios" (28 maja). W Europie pojawią się na stadionach w Rzymie (24 czerwca), Madrycie (15 lipca) oraz na nowym Stadionie Narodowym w Warszawie (6 sierpnia). Ostateczna rozgrywka będzie miała miejsce w Australii. Na wielki finał seria Red Bull X-Fighters zawita do najmodniejszej miejscówki na południowej półkuli – Sydney (17 września).

poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Torres królem pustyni  w Dubaju
Dany Torres okazał się królem pustyni i wygrał pierwszą rundę Red Bull X-Fighters w Dubaju. Spektakl oglądało mnóstwo fanów, a wszystko w sąsiedztwie najbardziej luksusowych hoteli świata. »
Bolesny quadowy backflip
Efektowny trick jakim jest backflip należy do niebezpiecznych z udziałem motocykli, a co dopiero quada. Potwierdza to ten filmik, który nakręcono podczas jednego z pokazów.  »
Pierwszy udany 360 front flip!
Mark Monea jako pierwszy zawodnik FMX dokonał tego, co inni uważali za niemożliwe. Pierwszy wykonał 360 front flip. Niemożliwe stało się możliwym.  »
Chad Reed w wersji slow motion
Chad Reed znany jest z niesamowitych umiejętności motocrossowych, co potwierdzają jego liczne tytuły mistrzowskie. Oto próbka tego co potrafi, ale w zwolnionym tempie.  »
Husaberg - Barcelona Indoor Enduro 2011
Zespół Husaberg zaliczył bardzo dobry występ podczas halowych mistrzostw w Barcelonie. Kapitan teamu Joakim Ljunggren zajął doskonałe trzecie, Alfredo Gomez czwarte miejsce. »