Pi�tek, 19 Lipiec 2024 r. Marcina, Wincentego
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Zespół Yamaha World Superbike wycofuje się z MŚ
~08-08-2011; 20:16

Zespół Yamaha World Superbike wycofuje się z MŚ

Yamaha Motor Europe podjęła decyzję o wycofaniu po tym sezonie swojego oficjalnego zespołu Yamaha World Superbike Team z mistrzostw świata FIM Superbike.

Decyzja ta jest następstwem całościowej, wnikliwej analizy działań marketingowych prowadzonych przez firmę Yamaha w Europie, w tym obecności w sportach motorowych, oraz szybkich i istotnych zmian zachodzących na rynku jednośladów w tej części świata.

W wyniku podjętej decyzji YME będzie mogła skierować większą uwagę i środki na działania skierowane bezpośrednio do swoich klientów w Europie, ukierunkowane na powiększanie korzyści płynących z posiadania Yamahy i zwiększające satysfakcję klienta z dokonanego zakupu.

Yamaha Motor Europe wyraża swoją wdzięczność i radość z bezgranicznego zaangażowania i pasji zawodników oraz członków teamu zarówno w ubiegłych latach, jak i podczas trwającego jeszcze sezonu 2011 mistrzostw świata FIM Superbike. YME dziękuje też partnerom biznesowym, którzy wspierali team, a także promotorom mistrzostw świata FIM Superbike – Infront Motorsport. Termin ogłoszenia decyzji został wybrany po upewnieniu się, że spełniono wszelkie zobowiązania obecnego sezonu, a jednocześnie na tyle wcześnie, by nie blokować przyszłych planów i szans zawodników oraz innych osób, których ta decyzja dotyczy.

Na cztery wyścigi przed końcem tegorocznych mistrzostw świata Superbike zawodnicy Marco Melandri i Eugene Laverty znajdują się obecnie na trzecim i czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. YME i cały zespół dołożą wszelkich starań, by ponownie sięgnąć po tytuł mistrza świata, który Yamaha zdobyła w 2009 roku.

Yamaha będzie kontynuować produkcję części wyścigowych zwanych YEC Racing kit parts do swoich motocykli R1 i R6 na użytek prywatnych teamów startujących w zawodach rozgrywanych na różnych poziomach.

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Torres królem pustyni  w Dubaju
Dany Torres okazał się królem pustyni i wygrał pierwszą rundę Red Bull X-Fighters w Dubaju. Spektakl oglądało mnóstwo fanów, a wszystko w sąsiedztwie najbardziej luksusowych hoteli świata. »
Chad Reed w wersji slow motion
Chad Reed znany jest z niesamowitych umiejętności motocrossowych, co potwierdzają jego liczne tytuły mistrzowskie. Oto próbka tego co potrafi, ale w zwolnionym tempie.  »
2011 Yamaha Factory Racing Team MotoGP
Fabryczny zespół Yamaha MotoGP Racing zaprezentował swoje nowe barwy, upamiętniające 50-lecie startów Yamahy w wyścigach. Uroczystego odsłonięcia nowych maszyn dokonali dwaj kierowcy Jorge Lorenzo i Ben Spies. »